شماره پشتیبانی 24/7 021-22866977

تور ارمنستان زمینی

تچرا سیر به عنوان برگزار کننده تور ارمنستان زمینی و هوایی اطلاعات مفیدی درباره کشور ارمنستان، تور، بلیط و هتل در اختیارتان قرار میدهد. اگر مشتاق هستید درباره جاذبه های گردشکری ارمنستان بیشتر بدانید مطالب این سایت و سایت آکانلو را مطالعه کنید.

 

آشنایی با شهر ایروان | پایتخت ارمنستان

ایروان، پایتخت و بزرگترین شهر کشور ارمنستان است که عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی دنیا را دارد. این شهر در کناره رود هرازدان کشیده شده است و مرکز فرهنگی، تاریخی و صنعتی ارمنستان محسوب می شود. جالب است بدانید از سال 1918 میلادی، ایروان به عنوان پایتخت انتخاب شده است. ارمنستان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین جایگاه های اسقف اعظم کلیسای حواری ارمنی در دنیا به شمار می رود. تور ارمنستان زمینی

پیدایش ایروان

اگر بخواهیم پیدایش ایروان را بررسی کنیم باید چند هزار سال به عقب برگردیم. 782 سال پیش از میلاد، قلعه اربونی به دست پادشاه اورارتو در دشت آرارات ساخته شد. به زودی این قلعه و امکانات اطرافش به پایتخت این پادشاهی باستانی بدل شدند. البته با مرور زمان ( تور ارمنستان زمینی ) و با ایجاد شهرهای جدیدتر و پایتخت های مدرن تر، به مرور از اهمیتش کاسته شد.

دوره های حکومتی

از دوره حکومت مادها تا هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان، ایروان زمان های زیادی جزو قلمروی ایران بود. البته در طی جنگ های مختلف از این قلمرو خارج می شد. همچنین در دوره صفویان و افشاریان بود که این شهر و مناطق اطرافش با نام خانات ایروان شناخته شدند.

پس از آن در سال 1828 بود که در طی معاهده ترکمنچای خانات ایروان ( تور ارمنستان زمینی ) برای همیشه از ایران جدا شد. ایروان به دست امپراتوری روسیه افتاد و به نام فرمانداری ایروان شناخته شد. ایروان تا سال 1917 تحت نظر روس ها اداره می شد.

استقلال ارمنستان

پس از جنگ جهانی اول و پیوستن به اتحاد جماهیر شوروی، توانست کم و بیش استقلال خویش را به دست آورد. ایروان تنها در طی چند دهه از شهری کوچک به مرکز فرهنگی، هنری و صنعتی ارمنستان بدل شد. در حال حاضر وسعت ایروان 223 کیلومتر مربع است و جمعیتی برابر با 1,420,000 دارد.

در ادامه به صورت جزئی تر به سایر نکات کاربردی و دانستنی از این شهر می پردازیم و ایروان را از جنبه های مختلف می شناسیم و با تور ارمنستان زمینی آشنا میشویم.

دین مردم ارمنستان

مسیحیت ارمنی پیرو گریگورلوساوریچ

زبان مردم ارمنستان

مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند

جمعیت کشور ارمنستان

بر اساس آخرین سرشماری که در سال 2017 انجام شد این کشور 3157896 میلیون نفر جمعیت داشت.

واحد پول کشور ارمنستان

درام (AMD)

ویزای ارمنستان و تور ارمنستان زمینی

ویزای ارمنستان برای ایرانیان در مرز و یا فرودگاه زوارتنوتس در تور ارمنستان زمینی و هوایی صادر و در پاسپورتشان چسبانده می شود.

کلیه حقوق برای سایت تچرا سیر کبیر محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی خواهد داشت